NGO GRUTA

NGO Kujawsko-Pomorskie

wojngo

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

LGD Vistula

vistula


 
Filtr
 • GMINNA RADA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO W GRUCIE

  GMINNA RADA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO W GRUCIE Trzecie posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w  Grucie odbyło się 15 września br. w Gminnym Centrum Kultury. Członkowie  rady pożytku podjęli kilka tematów. Oprócz przyjęcia kodeksu etyki członka rady pożytku i ustalenia harmonogramu prac do końca 2015 roku
  (przewidziano jeszcze dwa posiedzenia, w tym jedno październikowe z wysłuchaniem przedstawicieli organizacji pozarządowych naszej gminy) przyjęto projekt rocznego programu współpracy między samorządem lokalnym (Wójt Gminy i Rada Gminy), a organizacjami pozarządowymi. Projekt zostanie skierowany na ręce pani Wójt. Pani Wójt opierając się na dostarczonym projekcie, w sposób zwyczajowy, wyda zarządzenie nt. przeprowadzenia konsultacji rocznego programuwspółpracy na 2016 rok. Po okresie konsultacji, korzystając z uwag wniesionych przez organizacje pozarządowe,opracowany będzie ostateczny program współpracy, który zostanie przyjęty uchwałą rady gminy.

  Edward Kaliński pełnomocnik ds współpracy z organizacjami pozarządowymi

 • Festyn Barwy Lata, Dary Jesieni

  Festyn BARWY LATA, DARY JESIENI odbył się w ostatnią sobotę tj. 12 września w Przysieku koło Torunia. Gmina Gruta wystawiła swoje stoisko, a pomoc została udzielona przez Stowarzyszenie UŚMIECH i Stowarzyszenie Mieszkańców Aktywna Wieś Słup. Stoisko z rękodzielnictwem prowadzili członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu UŚMIECH- instruktorka p. Agnieszka Kurzyńska (autorka większości zdjęć) i uczestnik warsztatów p. Zbigniew Duma. Od strony kulinarnej reprezentowało gminę Gruta Stowarzyszenie Mieszkańców Aktywna Wieś Słup w osobach pań: Katarzyna Kurzyńska i Agnieszka Wesołowska. Panie stanęły do konkursu kulinarnego na potrawę z ziemniaka „Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza”. Menu naszego stoiska: kiszka ziemniaczana z sosem czosnkowym i surówką, oraz kluchy ziemniaczane ze skwarkami i kapustą kiszoną. Ta ostatnia potrawa przyrządzona w patelni Kopra na ognisku. Panie zajęły trzecią lokatę, podobnie jak w 2013 roku. Impreza odbywa się corocznie, w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych do odwiedzenia festynu przyjechało autobusami wielu mieszkańców z naszej gminy. Więcej informacji na stronie www.kpodr.pl.

  {gallery}barwylata2015{/gallery}

  Edward Kaliński pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

 • Grodzisko między jeziorami dawniej i dziśContribute!

nowe zestawienie kolo3malyformatr

Books!
Shop!


Powered by NGO Gruta. Design by pt81@wp.pl. Hosting dostarcza Securityhost.