NGO GRUTA

NGO Kujawsko-Pomorskie

wojngo

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

kapital ludzki

364291
DzisiajDzisiaj4
WczorajWczoraj33
W tygodniuW tygodniu100
W miesiącuW miesiącu430
WszystkichWszystkich364291

LGD Vistula

vistula

portal funduszy


 

Spotkanie informacyjne - Środa z Funduszami

Spotkanie informacyjne - Środa z Funduszami w zakresie wsparcia usług społecznych w Grudziądzu Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w...

PIKNIK 10.07.2016 r.

PIKNIK 10.07.2016 r.

Lokalna Grupa Działania " Vistula - Terra Culmensis- Rozwój przez Tradycję" oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich...

Szkolenie_Płużnica

Zaproszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica wraz z Gminą Płużnica w ramach realizacji projektu ,,Działamy wspólnie - Aktywne sołectwa'' ma...

Szkolenie

W dniu 3 czerwca 2016 roku Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizował szkolenie...

 • Spotkanie informacyjne - Środa z Funduszami

  środa, 28, wrzesień 2016 17:23
 • PIKNIK 10.07.2016 r.

  PIKNIK 10.07.2016 r.

  środa, 29, czerwiec 2016 12:38
 • Szkolenie_Płużnica

  poniedziałek, 13, czerwiec 2016 06:33
 • Szkolenie

  wtorek, 07, czerwiec 2016 09:28
Filtr
 • Nabór do zespołu roboczego

  Nabór do zespołu roboczego

  Przedstawiciele organizacji pozarządowych naszego regionu proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur na członków do zespołu roboczego – kampania „1% dla naszego regionu”. Zespół będzie się składał z przedstawicieli Sejmiku NGO, pracowników Biura Współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicieli NGO wybranych w wolnym wyborze. Zadaniem zespołu będzie praca nad Kampanią "1% dla naszego regionu", prowadzoną corocznie przez Urząd Marszałkowski. 

  Zgłoszenia należy składać do dnia 30czerwca br. e-mailem na adres: ngo@kujawsko-pomorskie.pl podając poniższe informacje:

  1. imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (nr. telefonu, adres mailowy);
  2. uzasadnienie - czyli kilka zdań na temat dlaczego chciałby Pan/Pani uczestniczyć w pracach zespołu, ewentualnie gotowe pomysły na przyszłoroczną kampanię 1% dla naszego regionu";
  3. w tytule wiadomości należy podać informację "Nabór do zespołu roboczego 1% dla naszego regionu".

 • E-Pomocni

  Bezpłatne porady przez internet dostępne są na stronie: http://www.chsch.pl/eporady/E-porady

  Porady udzielane są w ramach projektu „E-pomocni” realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Do dyspozycji są prawnik, psycholog, doradca zawodowy.

 • GMINNA RADA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO W GRUCIE

  GMINNA RADA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO W GRUCIE Trzecie posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w  Grucie odbyło się 15 września br. w Gminnym Centrum Kultury. Członkowie  rady pożytku podjęli kilka tematów. Oprócz przyjęcia kodeksu etyki członka rady pożytku i ustalenia harmonogramu prac do końca 2015 roku
  (przewidziano jeszcze dwa posiedzenia, w tym jedno październikowe z wysłuchaniem przedstawicieli organizacji pozarządowych naszej gminy) przyjęto projekt rocznego programu współpracy między samorządem lokalnym (Wójt Gminy i Rada Gminy), a organizacjami pozarządowymi. Projekt zostanie skierowany na ręce pani Wójt. Pani Wójt opierając się na dostarczonym projekcie, w sposób zwyczajowy, wyda zarządzenie nt. przeprowadzenia konsultacji rocznego programuwspółpracy na 2016 rok. Po okresie konsultacji, korzystając z uwag wniesionych przez organizacje pozarządowe,opracowany będzie ostateczny program współpracy, który zostanie przyjęty uchwałą rady gminy.

  Edward Kaliński pełnomocnik ds współpracy z organizacjami pozarządowymi

 • Festyn Barwy Lata, Dary Jesieni

  Festyn BARWY LATA, DARY JESIENI odbył się w ostatnią sobotę tj. 12 września w Przysieku koło Torunia. Gmina Gruta wystawiła swoje stoisko, a pomoc została udzielona przez Stowarzyszenie UŚMIECH i Stowarzyszenie Mieszkańców Aktywna Wieś Słup. Stoisko z rękodzielnictwem prowadzili członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu UŚMIECH- instruktorka p. Agnieszka Kurzyńska (autorka większości zdjęć) i uczestnik warsztatów p. Zbigniew Duma. Od strony kulinarnej reprezentowało gminę Gruta Stowarzyszenie Mieszkańców Aktywna Wieś Słup w osobach pań: Katarzyna Kurzyńska i Agnieszka Wesołowska. Panie stanęły do konkursu kulinarnego na potrawę z ziemniaka „Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza”. Menu naszego stoiska: kiszka ziemniaczana z sosem czosnkowym i surówką, oraz kluchy ziemniaczane ze skwarkami i kapustą kiszoną. Ta ostatnia potrawa przyrządzona w patelni Kopra na ognisku. Panie zajęły trzecią lokatę, podobnie jak w 2013 roku. Impreza odbywa się corocznie, w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych do odwiedzenia festynu przyjechało autobusami wielu mieszkańców z naszej gminy. Więcej informacji na stronie www.kpodr.pl.

  {gallery}barwylata2015{/gallery}

  Edward Kaliński pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

 • Ogłoszenie

  Zapraszamy na coroczny festyn "Barwy Lata, Dary Jesieni" do Przysieka w dniu 12 września 2015 r.
  Szczegóły dostępne pod Tą stroną - klik.
  
 • Zaproszenie na V rajd rowerowy po gminie Gruta

  ZAPRASZAMY NA V RAJD ROWEROWY PO GMINIE GRUTA, termin: 22 sierpnia 2015 r. godz. 9:30. 
  Szczegóły w załączeniu [dwa pliki do rozwinięcia].
 • Konkurs na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa

  W załączniku przedstawiamy otwarty konkurs ofert nr 13/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w 2015 roku dotyczących działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3. ust. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt 1-32 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie pod nazwą: „DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO DO PROJEKTÓW FINANSOWANYCH Z FUNDUSZY ZEWNĘTRZNYCH”

 • Grodzisko między jeziorami dawniej i dziś

 • Sesja Rady Gminy

  Na najbliższej sesji będzie m. in. podniesiona sprawa powołania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, o którą zabiegają organizacje pozarządowe działające na terenie naszej gminy. Zapraszam do udziału w sesji w charakterze publiczności.

 • Zaproszenie na festiwal

  Gmina Płużnica zaprasza nas jako współuczestników projektu "Dobre klimaty dla współpracy NGO i JST w gminach Płużnica i Gruta" na Festiwal Aktywności Lokalnej, który odbędzie się w ramach Jarmarku Produktu Lokalnego w najbliższą niedzielę.W załączeniu plakat.Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Jarmarku.

  festiwalEdward Kaliński pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

 • „Nordic Walking - Ścieżka po zdrowie”.

  Lokalna Grupa Działania Podgrodzie Toruńskie oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe wspólnie realizują projekt Nordic Walking - Ścieżka po zdrowie.

  Inauguracja i pierwsze testowanie tras odbędzie się 17 maja 2014r.  w Lubiczu Górnym, początek - godz. 14. Aby umożliwić mieszkańcom dotarcie na miejsce imprezy, Stowarzyszenie zapewnia transport autobusowy.   Szczegóły wyjazdu - miejsca i godziny zbiórek zostaną podane w późniejszym terminie.

  Szczegółowe informacje o rajdzie tutaj

 • Zaproszenie na XV Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Zapraszamy przedstawicieli/ki organizacji pozarządowych i administracji publicznej z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w XV Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Tegoroczne Forum, które odbędzie się w dniach 17 – 18 czerwca 2014 roku w Grudziądzu to aż 2 dni inspirujących warsztatów i spotkań!
  Po co są potrzebne rady pożytku publicznego? Współpraca międzynarodowa szansą na rozwój NGO. Czy należy liczyć tylko na sektor publiczny? Jak angażować ludzi do aktywności w NGO. Strategia rozwoju i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 20014 – 2020 w kontekście zadań dla NGO.
  Ponadto podczas sesji plenarnej będzie miała miejsce prezentacja gości z regionu partnerskiego województwa kujawsko-pomorskiego – Styrii (Austria) w kontekście możliwości współpracy międzynarodowej sektora NGO!
  To tylko część zagadnień jakie poruszane będą podczas warsztatów tematycznych prowadzonych przez praktyków i specjalistów!
  Więcej szczegółów w załączonym programie oraz na stronie www.fop.tlok.pl
   
  W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail: forum@tlok.pl
  (UWAGA: aby wziąć udział w dwóch dniach forum, należy wypełnić osobne karty zgłoszeniowe na każdy dzień. Każdy uczestnik/czka wypełnia osobny formularz)
   
  Z jednej organizacji/ instytucji mogą zgłosić się maksymalnie 3 osoby. Lista zakwalifikowanych osób zostanie opublikowana na stronie www.fop.tlok.pl w dniu 9 czerwca.
   
  Na zgłoszenia czekamy do 30 maja 2014 r. Wypełnione formularze można wysyłać drogą elektroniczną na adres forum@tlok.pl oraz pocztą tradycyjną na adres:
  Grudziądzkie Centrum Caritas Im. Błogosławionej Juty
  ul. Klasztorna 6, 86-300 Grudziądz
  z dopiskiem: „Forum 2014″
   
  Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
   
  DO POBRANIA:

  PROGRAM FORUM

   

 • Zaproszenie na konferencję

  Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt „Dobry start – centra wspierania organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich”, pod tytułem 10 lat wiejskich organizacji pozarządowych w Unii Europejskiej która odbędzie się w hotelu BW Felix w Warszawie w dniach 9-10 czerwca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ds.org.pl.

 • Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok

  Informacja o konsultacjach społecznych

  Wójt Gminy Gruta informuje o konsultacjach społecznych:

   

  Rocznego programu współpracy Gminy Gruta z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 na rok 2015.

   

  Projekt programu stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia NR 33/2014 Wójta Gminy Gruta z dnia 09 września 2014 r.

  Czas konsultacji: od dnia 15 września 2014 r., do dnia 15 października 2014 r.

  Miejsce zamieszczenia projektu Rocznego programu współpracy Gminy Gruta zorganizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 na rok 2015.

  -                   Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Grucie http://www.bip.gruta.akcessnet.net,

  -                   Strona internetowa Gminy Gruta www.gruta.pl.

  -                   tablica ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Grucie

  -                   Portal Organizacji Pozarządowych Gminy Gruta ngo.gruta.pl

   

  Uwagi do przedstawionego projektu proszę zgłaszać w dowolnej formnie pisemnej zawierającej informacje podane w druku stanowiącym załącznik nr 2 do zarządzenia Wójta nr 33/2014 lub na druku stanowiącym załącznik nr 2 do zarządzenia NR 33/2014 Wójta Gminy Gruta z dnia 09 września 2014 r.

 • Powiat będzie współpracował

  Rozwijanie współpracy samorządu powiatowego z organizacjami pozarządowymi  oraz wspólne określenie kierunków i form tej współpracy -  to najważniejsze założenia „Programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2012”, który na dzisiejszej sesji przyjęli radni.

 • What's New in 1.5?

  This article deliberately archived as an example.

  As with previous releases, Joomla! provides a unified and easy-to-use framework for delivering content for Web sites of all kinds. To support the changing nature of the Internet and emerging Web technologies, Joomla! required substantial restructuring of its core functionality and we also used this effort to simplify many challenges within the current user interface. Joomla! 1.5 has many new features.

  In Joomla! 1.5, you''ll notice:

  • Substantially improved usability, manageability, and scalability far beyond the original Mambo foundations
  • Expanded accessibility to support internationalisation, double-byte characters and right-to-left support for Arabic, Farsi, and Hebrew languages among others
  • Extended integration of external applications through Web services
  • Enhanced content delivery, template and presentation capabilities to support accessibility standards and content delivery to any destination
  • A more sustainable and flexible framework for Component and Extension developers
  • Backward compatibility with previous releases of Components, Templates, Modules, and other Extensions


Contribute!

nowe zestawienie kolo3malyformatr

Books!
Shop!


Powered by NGO Gruta. Design by pt81@wp.pl. Hosting dostarcza Securityhost.